Jídla ze sbírky Taika, navrhl Klaus Haapaniemi

Taika, finská magie, je kolekce keramiky a doplňků navržených pro značku Iittala váženým umělcem a designérem Klausem Haapaniemim. Série Siimes se vyznačuje množstvím barev a vzorů a umožňuje kuchyni kreativně představovat solidní část jara. Je tedy čas navštívit tento pohádkový svět ze severu!

Taika Siimes - pohádkový design na stole

Kombinace magie (finská Taika) a … stín (finská Siimes) - samotné jméno série zní zajímavě a otevírá široké pole pro interpretaci. Stejně jako v případě již známých dřívějších projektů ze sbírky Taika, barevné kresby odkazují na finský folklór a východní kulturu. Konec konců, designér - Klaus Haapaniemi - se od dětství zajímal o pohádky a dokonce si vytvořil vlastní. Milovníci Moomin najdou v Taika Siimes keramické formy známé od ilustrací až po své oblíbené příběhy. K tomu je přidáno mnoho živých barev. Na nádobí se objevují lesní zvířata, hmyz připomínající pupeny exotických květin a dekorace rostlin vyrobené s velkou přesností. To vše je na bílém pozadí, takže můžeme snadno obdivovat krásu kreseb, vychutnat si kávu, čaj nebo ochutnat vaše oblíbená jídla.

Klaus Haapaniemi

Finský umělec a designér (narozený v roce 1970) v současné době žije v Londýně, kde spolu s Mia Wallenius řídí jeho společnost. Byl fascinován světem pohádek - finským i ruským - od dětství. Obdivoval divadelní kostýmy šité jeho babičkou, díla ruského karikaturisty Ivana Bilibina a také … českého "Krecika"! Získal uznání prostřednictvím tkanin - navrhl pro takové módní značky jako Marimekko, Diesel, Dolce & Gabbana nebo Levi's. Série ilustrací o keramice Taika přinesla slávu jak mu, tak značce Iittal. Svět pohádek a neomezené fantazie je mu stále blízký - Haapaniemi dokonce nakreslil dětský příběh „Samurai Neko“ (ke kterému příběh napsal Rosa Liksom). Do kolekce Taika také neustále přidává nové designy.

Nápad do kuchyně plné barev

Nádobí ze série Taika Siimes vytváří hotové nádobí. Sada obsahuje:

  • 0, 4 l šálku;
  • 0, 2 l šálek kávy;
  • talířek;
  • 0, 6 l mísa;
  • plochý talíř;
  • hluboký talíř.

Můžete také doplnit okouzlující kuchyňský hadřík Taika Siimes vyrobený ze směsi bavlny a lnu (rozměry 47x70 cm).

Keramiku s pevnými stěnami lze bezpečně umýt v myčce na nádobí a také použít v mikrovlnné troubě.

Výrobky ze série Taika Siimes si můžete koupit ve Form Factory, www.fabrykaform.pl

Další jídla z kolekce Taika

Kategorie: