Tato zahrada ve skle je tvořena různými druhy sukulentů

Rostliny ve skleněných nádobách jsou účinnou výzdobou interiéru. Navrhujeme, která jídla a rostliny jsou vhodné pro tuto přírodní výzdobu a jak ji vyrobit. Zahrada ve skle - módní květinové kompozice pro byt, dům nebo kancelář.

Rostliny ve skleněných nádobách jsou zajímavou alternativou k tradičnímu pěstování květin v květináčích. Pokud chceme, aby byl náš interiér zajímavější se zajímavou rostlinnou kompozicí, vytvořme miniaturní skleněnou zahradu.

Jaké rostliny lze pěstovat ve skleněných nádobách?

Malé rostliny jsou ideální pro vytvoření zelené zahrady ve skle. Kaktusy a sukulenty (např. Pichlavá hruška, hawory, eszeweria, eonium, crassula, litopy známé jako živé kameny, kalanchoe), spletence, kapradiny, miniaturní odrůdy orchidejí, ananasové rostliny, hmyzožravci (např. Muškety) jsou vynikající.
Nezapomeňte zasadit rostliny s podobnými požadavky v jednom květináči.

V jakých pokrmech by měly být rostliny zasazeny?

Pro přípravu miniaturní zahrady vybíráme misku z průhledného skla jakéhokoli tvaru (například sférické, obdélníkové). Kontejner by měl mít dostatečně velkou díru, aby se mohl protlačit zemí, rostlinami a dalšími prvky naší zelené miniaturní zahrady. Pamatujte, že vybraný kontejner by měl být dostatečně velký, aby vybrané rostliny nebyly příliš stlačeny.
Můžeme si koupit novou skleněnou nádobu (velký sortiment je nabízen v on-line obchodech) nebo použít skleněné nádoby ležící v našich sklepech nebo úložných prostorech, jako jsou sklenice, vázy, hřebeny, vázy, nepoužité akvárium a dokonce i velké širokoúhlé láhve.

Co je třeba k přípravě zahrady ve skle?

K přípravě této jedinečné rostlinné dekorace potřebujete:

 • skleněná nádoba - jaká nádoba to má být, závisí na rostlinách, které do ní chceme zasadit a na tom, jaký dekorativní efekt chceme dosáhnout a kam chceme složení umístit,
 • rostliny - jak již bylo zmíněno, měly by to být druhy malé velikosti,
 • štěrk, expandovaný jíl nebo oblázky pro přípravu drenážní vrstvy (materiál by měl být dezinfikován),
 • uhlí
 • ozdobné prvky (ozdobné oblázky, figurky, malé větve bez kůry atd.).

Jak pěstovat rostliny ve skle?

Po výběru misky a rostlin, do kterých chcete zasadit, proveďte následující kroky:

 1. Skleněnou misku důkladně umyjte, odstraňte všechny nečistoty (včetně štítků nebo zbytků lepidla) a poté je dobře osušte (otření dosucha měkkým hadříkem odstraní zbytky po umytí v tvrdé vodě).
 2. Na dno nádoby nalijte vrstvu drenáže o tloušťce asi 3–5 cm (vypouští přebytečnou vodu ze země) a vrstvu malých kousků uhlí (reguluje kyselost, čistí vodu a zabraňuje růstu bakterií a hub).
 3. Přidejte drenážní vrstvu - její tloušťka závisí na vybraných rostlinách (na velikosti kořenového systému a nadzemní části - kořeny by měly být zcela pokryty zemí). Substrát by měl být propustný a přizpůsoben vybraným rostlinám (např. Specializovaný substrát pro kaktusy a sukulenty při výsadbě rostlin z těchto skupin).
 4. Rostliny se pěstují podle dříve připraveného plánu (s ohledem na počet vzorků v misce a jejich vzájemnou polohu k sobě), pokud možno od stěn misky.
 5. Zakryjte povrch mechem (ne nutně).
 6. Doplňte kompozici ozdobnými prvky.
 7. Zalévejte osázené rostliny a ujistěte se, že nenalijete příliš málo nebo příliš mnoho vody.
 8. Odstraňte všechny nečistoty ze stěn nádoby (např. Hrudky substrátu nebo rostlinných fragmentů)
 9. Nezapomeňte pravidelně zavlažovat rostliny ve skleněné zahradě.

Přesazování kaktusů: složení ve skle

Hrnkové kaktusy v zajímavých aranžmách

Zapletení: módní pokojové rostliny

Kategorie: