Agnieszka a Paweł tento dům koupili náhodou. V moderním rozvojovém bloku žili docela dobře. Když však nečekaně našli nabídku na prodej starého domu poblíž Zielony Góry, staré touhy po životě mimo město ožily.

Na začátku byl dům úplně prázdný. Musely stačit dvě postele - jedna pro ně a druhá pro syna. Kompenzací prázdného prostoru okna pronikala pružina. - Je těžké si představit krásnější začátek - říká Agnieszka s úsměvem

Dům je starší než sto let. Neznají přesně jeho historii. Od sousedů se dozvěděli, že pošta je už nějakou dobu. A že Němci zde žili před válkou. Později, dokud jej nezakoupili, byl dům v rukou jedné rodiny. Před prodejem se majitelům podařilo provést částečnou rekonstrukci - většinu špinavých prací provedli a zbavili se původního dřeva, podlah a kamen. Bohužel … Co se stalo, nemůže vydržet. Agnieszka a Paweł se pustili do práce na uvedení domu do provozu co nejdříve. Můj bratranec Tomek se ukázal jako neocenitelný. To je opravdový údržbář. Podle Agnieszkyho vše, co dělá, bude perfektně fungovat!

Nový začátek

Na začátku května se přestěhovali za méně než tři měsíce. Překvapilo je, jak se pod okny šíří barvy - objednané barevné slevy se ukázaly jako nečekaný dárek od předchozích hostitelů. Zelená ze stromů vypadala přátelsky do prázdného domu, kontrastovala s červenými cihlami a odrážela se od bílé malované podlahy. Prázdná místnost
bylo to čisté plátno, na kterém mohla Agnieszka, která vždy milovala veškerý nábytek a aranžmá, uplatnit svou představu o dokonalém interiéru. Ještě před rekonstrukcí nařídila, aby nábytek zůstal v předchozím bytě. Nemá smysl vkládat do nového domova náhodné individuální vybavení. Je lepší se zařídit od nuly a udělat to tak, aby koncept odpovídal starým interiérům. A měla pravdu!

Kategorie: