Beton byl v posledních letech velkým hitem v designu interiéru - surový, půdní, chladný a zároveň velmi neutrální, mění z obyčejných pokojů něco moderního. Je spojena s průmyslovými byty, kterým dominují minimalistické povrchové úpravy, ocel a luxusní doplňky. Ne každý však obdrží byt od vývojáře, který může vytvořit betonovou zeď na naši žádost. Jak to získat pomocí betonové barvy?

Betonová barva: jednoduché řešení s překvapivým účinkem

Natírání zdi v běžné šedé barvě nám nedá jedinečný a charakteristický účinek betonu. Imitující beton je produkt, který stojí za to se v obchodě ptát - byl vyroben s myšlenkou vytvoření „betonových“ stěn v každém interiéru! Jak ji používat V závislosti na způsobu aplikace a použitých nástrojích získáme jiný efekt - můžeme vytvořit napodobeninu vibrovaného betonu na zdi (s lesklým, hladkým povrchem) nebo vzhled nerovného betonu, plného tření a dutin. Populární je také napodobování architektonických betonových desek.

Betonová barva: jak nanášet? Příprava povrchu

Barvy napodobující beton mají mnoho výhod. Mohou být aplikovány na jakýkoli typ substrátu, např. Omítky nebo sádrokartony. Příprava stěny na malování vypadá standardně - měla by být očištěna a odmaštěna a po zaschnutí otřena brusným papírem. Rovněž stojí za to se postarat o základní nátěr vhodný pro typ strukturální barvy. To ji přiměje pevně držet.

Betonová barva nevyžaduje vyplnění defektů omítky nebo maskování trhlin. Je to také dobrý způsob maskování nerovných stěn.

Barva jako beton: jaké nástroje budete potřebovat?

Betonové barvy vyžadují nákup nebo pronájem několika pomůcek - mezi nimi bude nejméně atraktivní obyčejný malířský váleček. K tomu bude užitečné mixér s vrtákem, plovákem, štětcem, houbou, hřebenem - to vše, co nám pomůže dosáhnout účinku betonové zdi. Konkrétní efektová barva vyžaduje kreativitu a předchozí plánování toho, co přesně chceme získat.

Imitace betonové barvy - nástěnná malba

Produkt by měl být připraven podle pokynů na obalu. Malování není obtížné, i když to vyžaduje nějakou praxi - je dobré neodtrhávat nástroj ze zdi a malovat jedním hladkým tahem. Podle toho, jak silná je barva zabarvená do betonu, nanášíme ji válečkem, špachtlí nebo jiným nástrojem, který nám umožní realizovat naši vizi. Když je barva stále mokrá, lze ji vyhladit. Celek by měl zaschnout 24 hodin (nebo tolik, jak doporučuje výrobce). To je však teprve začátek práce - architektonická betonová barva často vyžaduje druhou vrstvu. Aby se dosáhlo účinku betonu s malými vadami, vrstva by měla být také vyhlazena, a když materiál trochu zaschne, ale je stále plastický, vezmeme vybranou stěrku (nejlépe benátskou) a celý hladíme opět kruhovými pohyby.

Po dalším dni lze zeď chránit speciálním dekorativním lakem, který také vysychá asi 24 hodin. Je třeba si uvědomit, že ne všechny strukturální barvy vyžadují opakované malování - některé lze po nanesení jedné vrstvy zformovat do jakékoli textury.

Betonový efekt: čemu se vyhnout?

Betonová barva nemá ráda chlad, takže je lepší ji neaplikovat, pokud je teplota nižší než osm stupňů. Při malování se pokuste barvu promíchat tak, aby betonové napodobující výplně neklesly na dno. Nezapomeňte také dodržovat přísné pokyny, které doporučuje výrobce barev - některé barvy ztvrdnou po osmi hodinách, ale po dvou dnech schnou!

Konkrétní efektní barva: cena

Betonová barva má vyšší cenu než při nákupu tradičních barev. Můžeme zaplatit až 20 PLN za malování čtverečního metru prostoru. Na druhé straně stojí 10 kg produktu asi 300 PLN. Můžeme si vybrat z různých typů povrchových úprav a barev - od světle po velmi tmavě šedou.

Renovace pomocí betonové barvy může být drahá, ale účinek stojí za každý zlotý. Strukturální nátěrový beton bude důmyslným a dobrým řešením pro obývací pokoj i ložnici. Pokud správně chráníme povrch, lze toto řešení použít také v koupelně nebo kuchyni.

Betonový hrnec. Udělejte to sami: květináč malovaný betonovou pastou

Interiér s betonem v hlavní roli: byt v průmyslovém stylu

Bílá, dřevo a beton. Útulný byt s průmyslovým zvratem

Kategorie: