Skandinávský styl není jen světoznámý nadčasový design. Ekologie ve všech aspektech, včetně barev, je prvkem životního stylu, který je slučitelný s ochranou životního prostředí. Skandinávský styl nejen šetří vodu a elektřinu, ale také vědomé nakupování. Je vhodné použít pro návrhy interiérů, které zohledňují ochranu životního prostředí.

Skandinávský styl a nutí Skandinávany už léta si zaslouženou pověst nejekologičtějších společností v Evropě. Na severu byl životní styl vždy normou, v níž je respektování přírodního prostředí na stejné úrovni jako lidské potřeby. To platí pro všechny sféry života, včetně vybavení a interiérového designu . Až dosud jsme se nezajímali o život v ekologickém domě v Polsku, ale nyní se naše rozhodnutí stále častěji berou v úvahu, odkud daný předmět pochází, z čeho se vyrábí, zda jde o přírodní materiály, z dobře obhospodařovaných plantáží a nakonec, zda jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí., Stojí za to začít čtením štítků výrobků a změnou designu interiéru stojí za zvážení, zda starý nábytek ho určitě hodí do koše, zda může být pro někoho užitečný, nebo zda může být nějakým způsobem renovován nebo přepracován. Díky tomuto přístupu bude každý z nás schopen ovlivnit respekt k přírodnímu prostředí a vytvořit ekologický domov.

Skandinávský styl a složení přípravků používaných pro vnitřní úpravu

Skandinávský styl je především přírodní materiál. Věnujte tedy pozornost tomu, zda jsou látky, ze kterých jsou závěsy vyráběny, a čalounění nábytku přírodní, např. Vyrobené z bavlny nebo lnu. Výrobní proces takových tkanin nepoškozuje přirozené životní prostředí, stejně jako výroba umělých tkanin z ropných materiálů. Navíc, když konečně takovou látku zlikvidujeme, zůstane v přírodním prostředí tisíce let. To platí také pro nákup povrchových materiálů, jako jsou barvy a laky. Při výběru interiérové barvy se nechte vést nejen barvou nebo cenou, ale také zkontrolujte, kolik těkavých látek obsahuje. Podle směrnice EU nesmí VOC překročit 30 g / 1litr. Alternativou jsou ekologické barvy vytvořené skandinávským konceptem „Zelené revoluce“. Podle ní by přípravky měly mít maximální obsah VOC nebo dokonce nulový.

Skandinávský styl, tj. Recyklace a vědomé nakupování

Ekologický dům je promyšlené nakupování, ale také rozumné řízení toho, co již máme. Než si koupíme nový nábytek nebo jiné dekorativní prvky, přemýšlejme o tom, zda je skutečně potřebujeme a jak dlouho je budeme používat? Čím rozumnější budou naše nákupy, tím více budou naše interiéry nadčasové. Někdy stojí za to kupovat nové židle nebo stoly, stačí je obnovit ekologickými laky a skvrnami nebo je překreslit jinou barvou. A jak víme, barva má velký význam a někdy je její změna dostačující pro úplnou matamorfózu celého interiéru. Někdy také stojí za to použít palety nebo krabice, ve kterých k nám produkt přišel. Z palet a krabic si můžete vyrobit opravdu cool a originální nábytek pro naše interiéry.
Abychom to shrnuli, již při nakupování má každý z nás vliv na to, zda přírodní prostředí vydrží dlouho, nebo zda přispějeme k jeho zničení. Pojďme si přečíst štítky, které obsahují složení a místo výroby, protože čím je položka dále vyráběna, tím delší je její transport, což zase zvyšuje znečištění. Rovněž se vyplatí investovat do nábytku a doplňků ze dřeva, kovu, kamene nebo skla.

Kategorie: