Velikonoční vajíčka zdobená plstěným srdcem

Od Velikonoc jsou to velikonoční vajíčka! Nemohou chybět na slavnostech a na prázdninách. Barevné, zdobené vejce jsou neoddělitelnou ozdobou během Velikonoc. Představujeme nápady pro kreativní přípravu krásných kraslic.

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit velikonoční vajíčka. Lze říci, že při zdobení vajec jsou povoleny všechny umělecké techniky. Jaký způsob zvolit, když v žáru vánočních příprav není dostatek času na namáhavé tradiční škrábání vzorů nebo malování voskem?

1. Velikonoční vejce barvená přírodními barvivy

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších a nejdůležitějších způsobů výroby velikonočních vajec - přírodní barviva neobsahují žádné chemické složky, které by mohly proniknout do skořápky vajec. Proto barevná vejce jsou jediná, která můžete jíst beze strachu. Nejoblíbenější jsou oranžovo-hnědá vejce - obarvená v cibulových skořápkách. K získání barevných kraslic můžeme použít také červené zelné listy (tmavě modrá), šťávu z červené řepy (růžová), špenát (světle zelená), kurkuma nebo kari (žlutá), skořápky ořechů (černá). Příprava odvarů je velmi jednoduchá - do hrnce přidejte přírodní barvivo a zalijte vodou (vyplatí se přidat trochu soli, aby skořápky vajec během barvení nepraskaly), přiveďte k varu a vařte několik minut, poté přidejte trochu octa a přefiltrujte přes sítko. Pokud chcete intenzivní barvu, vložte syrová vejce do hrnce s napjatým barvivem a vařte. Měkčí odstín lze získat vložením dříve vařených vajec do horkého barviva (dokud není celek úplně zima). Intenzita barvy závisí nejen na době zbarvení, ale také na odstínu vaječné skořápky - světlejší, čím dříve a čím více tónuje.

Tradiční hladká velikonoční vejce barvená odvarem z cibulových skořápek.

2. Velikonoční vejce v ekologickém stylu - jemné vzory a pastely

Popularita ekologického stylu dosáhla také velikonočního stolu. Vejce barvená přírodními barvivy mohou být dodatečně zdobena vzory - stačí ponořit vatovou tyčinku do citronové šťávy a namalovat na vejce jakékoli vzory - šťáva odstraní barvivo ze skořápky. Další zajímavou myšlenkou je reflexe skořápek skutečných tvarů rostlin . Před barvením položíme na vajíčko větvičku s listem nebo květem a zabalíme ji kusem tenké punčochy a pevně ji připevníme (aby náš zelený ornament zůstal na místě). Připravené vejce vložte do barevného odvarku. Po vyjmutí odstraňte z obarveného vajíčka punčochu a odstraňte rostlinu - skořápka má na svém místě přirozenou barvu. Pastelové barvy odpovídají tomuto typu designu díky barvivům ze špenátu, kávy, petrželky a červené řepy .

Barvení velikonočních vajec. Přírodní barviva pro velikonoční vajíčka a návrhy v ekologickém stylu

3. Velikonoční vejce ve všech barvách duhy - malování vajec barvami

Fanoušci dekorativního minimalismu a jednobarevných dekorací si mohou vybrat velmi rychlý způsob, jak vytvořit velikonoční vajíčka, která přitahují oči - stačí vejce malovat stříkáním . Kromě barev budete potřebovat velkou kartonovou krabici a stojany na vejce (ty, které co nejvíce zakrývají skořápku a mohou se zašpinit). Protože stříkací barvy intenzivně voní, je namístě je natírat vejci. Karton umístěný na jedné ze stran bude sloužit jako kryt při použití sprejů - barva se usadí uvnitř. V krabičce položte vejce na stojany a stříkejte barvou ze vzdálenosti 20-30 cm - vrstva barvy bude tenká, na povrchu skořápky nebudou žádné skvrny, celek bude velmi rychle schnout. Nejúčinnější jsou kovové barvy. Poznámka: malovaná velikonoční vajíčka nejsou vhodná k jídlu - škodlivé chemikálie obsažené v barvě mohou pronikat do skořápky.

Elegantní velikonoční vajíčka malovaná zlatem.

4. Barevné velikonoční vajíčka malovaná fixy

Tato metoda funguje zejména, když jsou v domě děti. Tvrdě vařená vejce lze malovat v různých provedeních. Konečný výsledek závisí pouze na kreativitě tvůrců. Aby byly barvy intenzivní, vyplatí se vybrat vejce se světlými skořápkami, nebo před malováním, při vaření natvrdo uvařených vajec, přidejte do vody ocet - to rozjasní skořápky. Pokud chcete vytvořit koherentní kompozici s takto malovanými vejci, omezte počet barev, např. Na tři - pak bez ohledu na vzor, všechna velikonoční vajíčka se budou navzájem shodovat.

Barevné velikonoční vejce malované fixy.

5. Zdobená velikonoční vajíčka - dekorace v různých stylech

Tvrdě vařená vejce lze zdobit peřím, provázky, korálky, různými tvary, např. Z plsti, ozdobných konfet, sušených květin - vše záleží na naší vynalézavosti a kreativitě. Vzhledem k tomu, že tyto dekorace jsou malé, je nejlepší je nalepit pomocí horké lepicí pistole - stačí jen nalepit nějaké lepidlo na kus papíru a před sušením pomocí párátka trochu aplikovat na ozdobu, kterou chcete lepit. Jemného efektu dosáhneme lepením malých peří nebo provázkových vzorů na neobarvená vejce - tento typ dekorace krásně ozdobí stůl pokrytý bílým stolním nádobí v klasickém elegantním stylu. Na stole s nádobím zdobeným zlacením, s křišťálovými brýlemi a stříbrným náčiním budou fungovat velikonoční vajíčka zdobená perlou, zlatými nebo stříbrnými korálky . Vejce zdobená barevnými kousky plsti nebo konfet najdete ve společnosti šťastných králíčků a kuřat. Lepkavá velikonoční vajíčka mohou být vyrobena z přírodních i barvených vajec.

Velikonoční vejce zdobená lepkavým peřím.

Nápady na velikonoční vajíčka a velikonoční dekorace - FOTOGALERIE

Velikonoční vejce s nálepkami. Snadný způsob výroby krásných kraslic

Dekorace velikonoční vajíčka. Jak zdobit velikonoční vajíčka?

Velikonoční papírové dekorace - nápady pro domácí dekorace

Kategorie: