Dobře upravené a vkusně uspořádané uspořádání jídelny z něj učiní nejen pohodlný, funkční prostor, ale také domácí výzdobu.

Definice jídelny jako samostatné jídelny, pokud to byla pravda, již dávno ztratila svůj význam. Dnes má jídelna tolik významů, kolik má bytů. Jsme rádi, že jej připojit k obýváku nebo kuchyni, označující druh jídelny. Jídelní funkce často nebude jedinou funkcí jídelny. Jak zařídit jídelnu tak, aby vyhovovala různým potřebám?

Jak zařídit jídelnu

Odpověď, i když se to může zdát vyhýbavá, je tato: jídelna by měla být uspořádána podle vašich vlastních potřeb a kdykoli je to možné. To je zjevná banalita, na kterou často zapomínáme. Právě nedostatečné předvídání potřeb a nedostatečné znalosti možností vedou k většině chyb v uspořádání v jídelně.

Než se pustíme do nákupu krásného stolu, bohatého nádobí a velkého lustru, musíme pečlivě přemýšlet o tom, co chceme z jídelny. Kolik členů domácnosti je tam? Jak často přijímáme hosty? Jsou mezi členy domácnosti děti? Umožní nám návyky používat stůl pro práci?

Odpovědi na tyto a další otázky nám umožní zjistit, jak velká jídelna potřebujeme, jak oddělená od ostatních místností a v jaké části bytu. Pak musíme dobře rozumět možnostem z hlediska oblasti i rozpočtu, abychom věděli, na jaké kompromisy bychom se měli zaměřit.

Krásná a funkční jídelna. Jak to zdobit? Jak si vybrat stůl a židle?

Jídelna. Pro hostiny a další

Poznamenejme na samém začátku, že možnost přidělit samostatnou místnost pro jídelnu je možnost, kterou má málo. Jídelna není řešením pro každého, a to nejen díky svému luxusnímu charakteru.

Jídelna v samostatné místnosti, aby byla funkční, by měla být velká místnost, do které se vejde stůl s velkou pracovní deskou, a zároveň budete stále moci pohodlně obcházet stůl. Stůl je obvykle doprovázen elegantním uspořádáním a přes vrchol visí velký, výrazný lustr.

Tento typ jídelny splní požadavky rodiny, která přikládá velký význam společným jídlům, a navíc hostům často pořádá bohaté večeře. Toto je specifický model - spíše pro ty, kteří snídani spolu, a ne pro ty, kteří sníst (nebo ne) snídani rychle.

Většina z nás se rozhodne kombinovat jídelnu s obývacím pokojem nebo kuchyní. Nejen kvůli nedostatku místa pro samostatnou jídelnu.

Světlý, průhledný, minimalistický, ale velmi elegantní - jako je jídelna ve stylu New York značky Novelle

Jídelna v kuchyni

Kombinace jídelny a kuchyně je velmi rodinným řešením, vhodné pro členy domácnosti, kteří se rádi spolu baví, i když každý dělá něco jiného. Jedna osoba vaří, druhá dělá domácí úkoly, může se kdykoli spojit a mluvit nebo mlčet trávit čas společně.

Nemusíme přepravovat nádobí nikde daleko, všechno je po ruce. Někteří lidé mohou být rušeni pohledem na špinavé nádobí, ne každý se rozhodne pozvat hosty na formální párty u kuchyňského stolu. Kromě toho je pro tento typ řešení zapotřebí velká kuchyň.

Další výhodou je snadné čištění. Kuchyň a jídelna lze čistit způsobem. Navíc v kuchyni obvykle používáme povrchy, které se snadno čistí, a proto katastrofy během jídla představují menší riziko.

Jídelna v obývacím pokoji

Jídelna v obývacím pokoji má podobnou výhodu - můžete pohodlně kombinovat jídelní funkci stolu s ostatními. Není však tak snadné podílet se na přípravě jídel, nádobí a talíře musí cestovat na větší vzdálenost a není tak snadné je čistit. Je to však volba pro ty, kteří při jídle hledají o něco více jedinečnou atmosféru. Skutečnost, že v obývacím pokoji daleko od chaotické kuchyně, budeme dříve přijímat hosty.

Jídelna v obývacím pokoji nemusí být jediná, pokud nám to velikost bytu dovoluje. Lze jej použít pouze pro neobvyklá jídla.

Jak si vybrat nábytek jídelny?

Při uspořádání jídelny se nejprve zaměřme na to, na čem záleží nejvíce. Nejprve si vyberte stůl, židle a osvětlení. Zbytek přijde později.

Před výběrem stolu, který vyhovuje našemu vkusu a odpovídá ostatním částem místnosti, se znovu zamyslíme nad potřebami. Odpovězme, jak velký stůl potřebujeme. Příliš malé bude dráždit, příliš velké, že můžeme snadno slibovat zbytečné věci a zabírá místo, které by bylo lépe využito.

Před výběrem židlí se podívejme, kdo a jak dlouho na nich bude sedět. To určí, jak důležité bude jejich pohodlí a jak vysoká by měla být sedadla. Područky budou užitečné také pro starší lidi.

Správně zvolené osvětlení zohlední přístup k dennímu světlu, odhadovaný čas strávený u stolu po západu slunce, umístění dalších zdrojů umělého světla v bytě a jejich barevnou teplotu. Nezveličujte silou světla - musí to být v pořádku.

Jak zařídit jídelnu. Perfektní stůl

Jaký je dokonalý jídelní stůl? Za prvé, pohodlné. Abyste zajistili pohodlí svých hostů, musíte každému sedícímu člověku přidělit 60 cm ke straně stolu. U kulatého stolu může být o něco menší. Za sedadly by mělo být nejméně 75 cm volného místa, a pokud je v kuchyni skříňka - dokonce 110 cm.

Pokud se postaráme o pohodlí, je čas myslet na styl. Výběr je obrovský a určitě budeme moci stůl upravit podle vnitřního uspořádání. Pokud zařídíme samostatnou jídelnu nebo alespoň vizuálně oddělíme od ostatních místností, bude pravděpodobně dominovat stůl a určovat směr.

Bez ohledu na to, zda zvolíme surové dřevo ve skandinávském stylu nebo plánujeme vzorované ubrusy - celá místnost by měla být uspořádána kolem stolu.

Jídelna s nápadem

Vybíráme lampy nad stolem: elegantní a moderní jídelna

Autor: mlamppl

Kategorie: