Moderní domácí spotřebiče se snadno vejdou do budovy i malé kuchyňské linky. Za zmínku stojí zejména nejtenčí indukční varná deska SLIM-FIT na trhu. Domácí spotřebiče v módních černých barvách dobře ladí s bílým kuchyňským nábytkem ve skandinávském stylu - dávají mu ušlechtilý náčrt.

Bílá kuchyně bude opravdu působivá, pokud budou materiály pro pracovní desku, podlahu a povrchovou úpravu zdi pečlivě vybrány. Matné nebo lesklé? Pomůžeme vám učinit správné rozhodnutí. Podívejte se na galerie bílých kuchyní ze skutečných bytů.

Chcete mít moderní bílou kuchyň. Ale co zbytek vybavení? Jaký top stolu se hodí, jaké podlaží zvolit, co dát na zdi? Navrhujeme, co hledat při uspořádání bílé kuchyně a představit hotová řešení.

Moderní bílá kuchyně: odpovídající barvy v kuchyni

Moderní bílá kuchyně působí dojmem světla, trochu laboratorní, prostorné, zejména pokud má lakované čelní strany. Přestože všechny barvy harmonizují s bílou, ne každý však zdůrazňuje eleganci budovy a její moderní charakter. Bílá kuchyně krok za krokem? Zde je několik tipů:

  • Bílá kuchyně s pastelovými a šedými - to je nyní módní! V těchto barvách může být deska stolu (např. Laminovaná, vyrobená z konglomerátu, kompozitu, kamene) a obrazovka nad ní. Pokud má být pracovní deska laminována, může být síto vyrobeno z keramických dlaždic. Konglomerát a kompozitní vrchní deska poskytuje skvělý efekt, pokud je kombinována se sítem vyrobeným ze stejných materiálů.
  • Bílá kuchyně s béžovou: bílé přední strany kuchyňského nábytku jsou kombinovány s béžovou. Mohou to být dlaždice na podlaze a béžový ostrov-konglomerátový stůl. Tato kombinace, na rozdíl od předchozí, je bezpečná, nadčasová nabídka pro lidi, kteří si cení elegantního uspořádání kuchyně.
  • Černobílá kuchyně - kombinace bílých front s černou, např. Pracovní deska (vyrobená z laminátu, kamene, kompozitu, skla) je jedním z nejnovějších trendů při navrhování moderního kuchyňského nábytku. Poskytuje velmi dynamický efekt, takže je lepší používat černou jako přízvuk.

Nebo možná černé domácí spotřebiče?

V bílé kuchyni si mnozí z nás intuitivně vyberou světlé domácí spotřebiče - stříbřité a dokonce i bílé. Kombinace, kterou stojí za zvážení, je však kontrastní kombinace bílého kuchyňského nábytku s módními černými domácími spotřebiči. Zařízení v takovém rouchu vypadají velmi stylově a jejich barva vyzařuje barevnou světlost bílých front.

Nenechte si ujít: Kuchyně - inspirace - FOTOGALERIE >>>

  • Bílá kuchyně s hnědou barvou: módní charakter moderního designu kuchyně také zdůrazní kombinaci bílé a hnědé fronty. K dispozici je celá řada odstínů. Můžete si vybrat světle a tmavě hnědé jako čokoláda. V této kombinaci se vejde nejen kamenná deska vyrobená z laminátu, kompozitu a konglomerátu. Stejně dobře bude fungovat i bílá kuchyně s dřevěnou deskou . Dřevěná podlaha bude stejně skvělá.

Také vás bude zajímat: Dřevěné kuchyňské desky - dozvědět se o jejich výhodách a nevýhodách >>>

    • Bílá kuchyně s barevnými vzory: portugalské dlaždice jsou velmi módní kombinací. azulejo nebo cementové dlaždice se vzorovaným designem. Charakteristické barevné vzory jsou originální, výrazné povrchové úpravy, díky nimž je uspořádání velmi „útulné“ a příjemné. Vzhledem k tomu, že barevné dlaždice jsou velmi silným přízvukem, stojí za to přemýšlet o jednoduché desce, například z lehkého dřeva nebo laminátu. Azulejo v moderní bílé kuchyni se může objevit na zdi nebo podlaze. Navíc jsou velmi odolné nejen vůči poškození, ale také se snadno čistí.

Podívejte se, co doporučujeme:

Viz také: Obklady Azulejo v moderní kuchyni >>>

Moderní bílá kuchyně - lesklá nebo matná průčelí?

Výběr čel pro moderní bílou kuchyni by měl souviset se stylem místnosti, velikostí, ale také s frekvencí vaření, osvětlovacím systémem a dokonce i věkem domácnosti. Blesk nebo mat v bílé kuchyni? To je otázka! Obtížné, protože každé řešení má své klady a zápory.

  • Matný povrch moderní bílé kuchyně se hodí pro jakýkoli materiál, ze kterého objednáváme nábytek. Jaký vzhled nabízejí bílé kuchyně do kuchyně? Matný, polomatný, supermat. Čela z masivního dřeva jsou jistě osvědčenými materiály. Struktura přírodního dřeva bude zachována, například díky laku. Levnějším řešením je laminovaný nábytek, MDF nebo dýha - vše je dostupné v matné verzi v oblíbených obchodech s nábytkem. Rohož na nábytek se nejčastěji získává díky laku nebo PVC fólii. Je třeba si uvědomit, že takový povrch je velmi vhodný pro bílou kuchyni, ale ne vždy pracuje s tmavými barvami. Vypadá dobře v uspořádání s lesklým vybavením a domácími spotřebiči, dekorativní lampou. Pozor! Matný povrch nábytku pohlcuje světlo, a proto nemusí fungovat v malé kuchyni.
  • Moderní bílá kuchyně v lesklé verzi, tj. S lakovaným čelem, je stále velmi módní. Jedná se o univerzální řešení pro kuchyně s různými povrchy. Designéři tvrdí, že v malém odraženém světle z nábytku je místnost opticky větší. Dřevěné a kamenné desky odpovídají lesklým kuchyním. V projektech najdeme také luxusní materiály, jako je korian nebo mramor. Nevýhodou lesklých povrchů jsou značky prstů, a proto jsou v těchto budovách velmi důležité kliky. Důrazně nedoporučujeme otevírat tzv kliky.

Viz GALERIE: Bílá kuchyně s dřevěnou deskou >>>

  • Řešení pro nerozhodnuté? Mat a lesk v jedné kuchyni. Moderní bílá kuchyně v takovém pojetí může mít třpytivou horní část a spodní skříňky jsou zakončeny matným, např. Viditelným dřevem. To je dobré řešení, zejména pro rodiny s dětmi, protože matný povrch nábytku vykazuje méně nečistot a otisků prstů. Kontrast - jako kuchyňská deska, dlaždice nebo obklady stěn v tmavé barvě. Rovněž stojí za to pečlivě vybírat nábytek. Podívejme se na matnou přední stranu s lesklou přední stranou, nejlépe za dobrého denního světla.

Bílá kuchyně: inspirace. Podívejte se na FOTOGALERIE!

Bílá kuchyně není nikdy monotónní, zejména pokud je bílá kombinována se zajímavými barvami. Podívejte se, jak různé bílé kuchyně vypadají v připravených projektech!

Interiér pro pár: byt ve varšavské Ochotě

Bílá kuchyně ve skandinávském stylu: rybí kostra na zdi

Bílá kuchyně s interiérovými fotografiemi IKEA

Bílá kuchyně s ostrovem: moderní byt ve Wilanowě

Kategorie: