Velikonoční dlaň je tradiční dekorace na Velikonoce. Můžete si ji koupit připravenou, ale doporučujeme ji vyrobit sami. Připravili jsme VIDEO průvodce, jak udělat velikonoční prst. Užitečné budou živé květiny a rostliny, ale také například barevný papír.

Velikonoční dlaň je jedním z nejdůležitějších symbolů Velikonoc. Oslavujeme to v kostelech během Palmové neděle a pak může hrát roli velikonoční dekorace. Můžete si koupit nebo vyrobit tradiční velikonoční dlaň sami. Chcete-li vytvořit velikonoční dlaň, stojí za to použít následující rostliny: zimostráz, thuja, vrbové větve s jehnědy.

Velikonoční dlaň bude příjemnou domácí ozdobou na svátky, tj. Nejenom na Palmovou neděli. Taková velikonoční dekorace s živými květinami nás potěší více, pokud si ji vyrobíme sami. Ukážeme VIDEO pokyny, jak vyrobit velikonoční dlaň.

Druhy velikonoční dlaně

Kurpiowska velikonoční dlaň - tradiční velikonoční dlaň. Podle tradice je obaleno kolem vidlice, která je nyní chráněna. Tato rostlina může být nahrazena vřesem, borůvkami a zdobená květinami z hedvábného papíru.

Vilnius Velikonoční dlaň - nejoblíbenější typ dlaně, který můžeme vidět v polských domovech. Vyznačuje se malými rozměry, díky nimž může mít také dekorativní funkci. Palma Vilnius se nejčastěji vyrábí ze sušených květin, mechů a ozdobných trav.

Zkontrolujte také: Velikonoční věnce - jak vyrobit >>>

Highlander Velikonoční dlaň - tradiční highlander dlaň je zakončena špičkou jehnědy často zdobené barevným hedvábným papírem nebo stuhami. Střední část dlaně je obvykle vyrobena z vrbových nebo lískových větví.

Zkontrolujte také: Rzezucha na Velikonoce >>>

Alexander Robotycki ze Státního etnografického muzea ve Varšavě hovořil o důležitosti délky velikonoční palmy. Podle přesvědčení, čím delší dlaň, tím lepší je pro majitele domů.

Velikonoční dlaň - odkud tato tradice pochází?

Velikonoční dlaň je nedílnou součástí Palmové neděle, tj. Týden před Velikonocemi. V názvech je vidět náhoda. Tradice odkazuje na triumfální vstup Krista do Jeruzaléma, když ho přivítali palmové větve.

Zvyk přípravy velikonoční palmy se narodil ve 4. století ve východním křesťanství. Postupem času také přišel na Západ - byl v církevní liturgii od 11. století. To bylo pak také populární v Polsku. Dá se říci, že dlaň doprovází polské katolíky téměř od počátku státnosti. Na Svatou sobotu se pečou velikonoční dlaně a popel z nich se v následujícím roce používá v Popielci.

V závislosti na regionu v Polsku vypadají velikonoční prsty jinak. Vždy ukazují jasný vliv místního lidového umění. Velikonoční dlaň lze samozřejmě zakoupit připravenou, ale stojí za to ji vyrobit tak, aby byla zcela individuální a tudíž jedinečná!

Jak vyrobit velikonoční dlaň z hedvábného papíru?

K výrobě papírové dlaně (Kurpie palm) budeme potřebovat hůl asi 20-30 cm dlouhá, krušpán, drát, nit, sešívačka, lepidlo, barevné listy papíru nebo hedvábného papíru 9 x 7 cm. Prvním krokem bude vložit na konci hole hůlku a připevnit ji drátem nebo nití, pokud je velikonoční prst tvořen dětmi. Pak rolujte takzvané obdélníky vystřižené z papíru. zvony. K výrobě malé dlaně na Velikonoce potřebujeme minimálně 20 zvonů, čtyři v jednom strážci. Barvy lze volit libovolně. Zvony jsou připojeny k wilkoanocnym dlani lepidlem nebo drátem. Spodní část dlaně může být zdobena barevnou stuhou.

.. Velikonoční čelenka několika způsoby - udělejte to sami! Fotografie a videonávody >>>

Velikonoční zimostráz: potřebné materiály

Chcete-li vytvořit velikonoční dlaň, budete potřebovat: obdélníkový kus lepenky, sušené listy, stuhy, větvičky z dříví, narcisy, větve vrby, barevná peří, naostřené špičky hůlky, pevné kovové dráty, tenký měkký drát, sešívačka, nůžky, lepidlo.

Velikonoční dekorace: jak vyrobit velikonoční dlaň?

Místo nákupu hotovosti se podívejte, jak si na Velikonoce udělat dlaň! Vyrobte roh z kartonu a sešijte ho. Odřízněte karton a získejte tvar trychtýře. Vložte drát do trychtýře a upevněte ho lepidlem, počkejte několik minut, až drát vychladne.

Vložte další tři dráty tak, aby struktura dlaně trychtýře byla stabilní. Když lepidlo zaschne, odřízněte konce drátů tak, aby všechny měly podobnou délku. Pomocí lepidla připojte sušené listy k nálevce. Díky tomu byla velikonoční dlaň pestrá.

Nalepte je tak, aby se překrývaly. Nezapomeňte s nimi naplnit interiér trychtýře. Top s dekorativní, barevné peří - velikonoční dekorace by měla být barevná a dekorativní. Nechte konstrukci několik minut nechat lepidlo zaschnout.

Řezané větvičky ze smrkového dřeva vytvářejte rovné, neprobádané krátké větve. Pak je připojte tenkým drátem k silnějšímu drátku. Pak z toho udělejte věnec, který ozdobí velikonoční dekorace.

Vycpávejte cibule narcisu na ostrých sloupech. Středem kartonové nálevky protáhněte větve vrby. Použijte stuhy k připevnění dříve připraveného věnce k vrbě a přidání narcisů. Spojte konce větví pevně stuhou a velikonoční dlaň je připravena!

Jak si vyrobit velikonoční dlaň? VIDEO instrukce

Velikonoční dlaň je jedním z tradičních symbolů Palmové neděle a Velikonoc. Výroba velikonoční palmy nemusí být obtížná a komplikovaná. Použijte naše pokyny a podívejte se, jak to vypadá krok za krokem.

FOTOGALERIE: Velikonoční dekorace

Jak vyzdobit dům na Velikonoce? Připravili jsme fotogalerie, ve kterých najdete připravené tipy. Pamatujte, že je nejlepší si sami dělat velikonoční dekorace. Vyjde levněji a získáte jedinečné, jedinečné dekorace.

Jarní uspořádání velikonoční tabulky: květinové doplňky a aranžmá

Eko velikonoční vajíčka: ekologické způsoby barvení kraslic!

Šedý velikonoční stůl: utlumený a plný třídy

Kategorie: