Tři dekorativní vnější lampy ideální pro terasový stůl

Jarní a letní počasí podporuje relaxaci na čerstvém vzduchu. Praktické a estetické uspořádání terasy nám zaručí místo, kde se ochotně věnujeme blažené lenivosti mezi našimi blízkými. Chcete-li však plně využít potenciál tohoto místa, vyplatí se zajistit dostatečné osvětlení terasy, takže je ideálním místem pro trávení volného času i po setmění. Doporučujeme, jak osvětlit terasu a jaké vnější osvětlení bude fungovat nejlépe.

Často zapomínáme na problematiku osvětlení terasy. A je to světlo, které vytváří náladu v zahradním prostoru a umožňuje vám obdivovat jeho kouzla i za soumraku. Správné osvětlení terasy navíc zaručuje bezpečnost v noci.

Poutavé a praktické osvětlení terasy

Kouzelná zahrada je vytvořena zajímavými aranžmámi, nápady a doplňky. Dobré zahradní návrhy mají inteligentní uspořádání osvětlení. Moderní design osvětlení terasy nabízí mnoho možností. Pamatujte, že dobré osvětlení vyžaduje také bezprostřední okolí terasy: schody, zahradní cesty, nedaleký rybník.

Světelné zdroje na terase

Terasové osvětlení nutně neznamená silné, intenzivní světlo. Právě naopak: měla by především vytvářet atmosféru, podporovat relaxaci a uklidňovat se. Výrobci zahradního osvětlení se zaměřují na vysokou světelnou účinnost. Je třeba si uvědomit, že slabé světlo - strana nebo podlaha - dává místu relaxační charakter lépe než horní. LED diody jsou skvělé jako zdroj, protože jsou trvanlivé, energeticky úsporné a náladové.

Terasové osvětlení krok za krokem

Dobře naplánované osvětlení na terase usnadní nejen jeho fungování ve večerních hodinách, ale také přinese příjemnou atmosféru k odpočinku po náročném dni. Základem pro ideální osvětlení terasy je především přizpůsobení typu osvětlení uspořádání terasy. Vzhledem k rozmanitosti teras, od dřevěných teras, cihlových teras až po ocelové terasy, je vhodné upravit styl osvětlení tak, aby vytvořil souvislý celek s uspořádáním.

U kryté terasy bude svítidlo svítit dobře. Abychom určili centrum uspořádání terasy, kolem kterého se odehrává společenský život, můžeme pověsit nad stolem nádhernou lampu pro venkovní instalaci. Zapuštěná svítidla, například na schodech na terase, jsou stále populárnější. Abychom maximalizovali funkčnost tohoto místa, postarejme se o osvětlení schodiště, aby kroky mizející ve tmě nebyly hrozbou.

Nejoblíbenějším z hlediska osvětlení v uspořádání terasy jsou kostky terasy, které současně osvětlují horní zóny. Tento typ osvětlení účinně osvětlí fasádu po setmění. Mohli bychom se také rozhodnout pro stojací lampy, které osvětlují prostor venku. Kromě hlavního osvětlení terasy a zahrady můžeme naplánovat i několik ozdobných světelných bodů. Zde budeme mít mnohem více prostoru k předvádění. Můžeme se například rozhodnout o minimalistických solárních lampách, které mají podobu nízkých sloupků. Malý solární panel během dne absorbuje sluneční paprsky a díky tomu se v noci budou svítit lampy s poměrně krátkým dosahem a silou. Je však třeba zmínit, že se tyto tyčinky drží na zemi. Uspořádání terasy, například dřevěných, solárních světel bude tedy možné použít pouze a přilepit je například do velkých květináčů.

Vybíráme solární lampy

Terasové a zahradní osvětlení

Moderní světelné zdroje dokážou zázraky: dávají květinám zářivou záři, vytvářejí soumrak, odpuzují hmyz, zapínají se, když ztmavne. Můžete si vybrat horní i spodní osvětlení. Je důležité, aby vyhovoval potřebám domácnosti.

Venkovní osvětlení v zahradě by mělo být nasměrováno na rostliny v květináčích, povrchy se zajímavou texturou, např. Cihlová zeď, břečťanová zeď, vodní hladina v bazénu nebo rybníku. Terasy lze také efektivně osvětlit diskrétními svítidly zapuštěnými do podlahových nebo nízkopólových lamp. Takové osvětlení bude také užitečné podél komunikačních tras, tj. Cest a silnic na pozemku.

Osvětlení schodů je také obzvláště důležité - pro bezpečnost domácnosti. Malá světla namontovaná do zdi nebo přímo v schodech označí každou hranu pod nohama přesně.

Vybíráme osvětlení terasy - technické parametry

Při navrhování osvětlení terasy je třeba brát v úvahu také praktické a bezpečnostní problémy a je třeba zakoupit pouze svítidla přizpůsobená pro venkovní instalaci. Tyto modely se vyznačují vysokou IP. Je to indikátor informující o stupni odolnosti vůči prachu a vlhkosti. To by mělo být minimálně 44 pro nástěnná svítidla a 54 pro stojací lampy. Níže si můžete přečíst více o IP indikátoru:

Královny balkónů a teras - pelargónie!

Citrusy v květináčích v uspořádání balkonu a terasy

Dekorativní tráva v kontejnerech na balkon a terasu

Kategorie: