Espresso stroj Primadonna Class ECAM 550.55.SB se vyznačuje kompaktním designem, průhledným displejem a především nabízí široký výběr různých káv

Který kávovar si mám vybrat? Vše záleží na tom, která káva se nám nejvíc líbí, ale také na tom, kolik chceme nebo můžeme utratit za kávovar. Protože stojí za to si uvědomit, že čím větší tlak má kávovar, tím dražší je.

Tlakové kávovary jsou zařízení, která vaří kávu, která již byla rozemletá nebo pomletá (kávovar s mlýnkem). Mohou také použít speciální tobolky. Většina z nich také zpěňuje mléko. Výběr na trhu tlakových kávovarů je obrovský: od jednoduchých zařízení po profesionální. Který kávovar bych si měl koupit? Zde je náš průvodce.

Skupina tlakových kávovarů je mimo jiné mimořádně bohatá bez ohledu na to, jaký tlak vytvářejí. A stojí za to vědět, že jeho výška má vliv na chuť a vůni kávy, jakož i na pracovní dobu kávovaru. Proto vynikají nízkotlaké a vysokotlaké kávovary.

Nízkotlaký kávovar

Nízkotlaké kávovary jsou ty, které vytvářejí tlak 2, 5 až 4 bar. K přípravě kávy potřebují asi 3–4 minuty a v závislosti na jejich kapacitě můžete připravit kávu pro dva. Skupina těchto zařízení zahrnuje např. kavárny, které donedávna vařily kávu na varné desce a dnes jsou také v elektrické verzi. Vypadají jako přesýpací hodiny - voda je nalita do spodní části a sítko s předtím mletou kávou je přišroubováno na kontejner s ním (tento prvek je zakončen trubicí); a konečně je tu horní část s hubicí a víkem. Vařící voda produkuje páru, která skrze uvedenou trubici vystupuje, prochází přes kávové sítko a shromažďuje se ve formě infuze v horní části. Po nalití kávy do šálků by měl být stroj odšroubován, kávová sedlina odstraněna a celá umytá. Výhodou kávovarů je to, že v kuchyni nezabírají mnoho místa, jsou snadno použitelné a relativně levné. Kavárny bohužel nemají pěnu na mléko.

Vysokotlaký kávovar

Vysokotlaké kávovary (označované jako domácí spotřebiče) produkují od 5 do 18 barů. Odborníci říkají, že pro skutečné znalce kávy je 10 barů takový práh. Vše, co musíte udělat, je čekat 30 až 40 sekund na vaření, díky čemuž tato káva obsahuje také méně kofeinu. A jaké vysokotlaké kávovary si musíme vybrat? Níže je uveden přehled různých typů.

Tlakový kávovar

Tlakové kávovary se také nazývají ruční, protože některé operace musí být prováděny ručně. V zásadě mají všechny trysku pro napěnění mléka a stále více jsou vybaveny mlýnkem.

Činnost tlakového kávovaru je založena na skutečnosti, že voda je nalita do speciální nádrže a káva může být nalita do odnímatelné baňky pomocí držadla a sítka (některé typy kávovarů na tupou kávu jsou navíc vybaveny tzv. Adaptéry, do kterých lze kávu vložit do sáčku)., Baňky mají obvykle nastavitelnou kapacitu, takže můžete kávu vyrobit silnější nebo slabší, nebo malou či velkou. Někteří také podávají vařenou kávu přímo do dvou šálků.

Pokud má kávovar vestavěný mlýnek, pak se baňka umístí na určité místo, stiskne tlačítko a do ní přímo spadne mletá část fazole. Voda v nádrži je ohřívána speciálním ohřívačem a po dosažení správné teploty (ideální espresso potřebuje 95 ° C) pod vysokým tlakem prochází sítem na kávu. Po dokončení práce musíme baňku vyjmout, stisknout tlačítko na její spodní straně a vyprázdnit mletou kávu. Mnoho z těchto typů tlakových kávovarů má v nádrži na vodu speciální filtr, který je ošetřuje. Čas od času (informace naleznete v příručce) je samozřejmě nutné je vyměnit.

Pákový kávovar

Pákové tlakové stroje na espreso fungují podobně, kromě toho, že sami nastavujeme hladinu tlaku, a začneme vařit snížením páky. Oba informují o dokončení práce světelným nebo zvukovým signálem.

Tlakové kávovary na kapsle

Tlakové kávovary na kapsle jsou zařízení, na kterých určitě nebudeme pracovat. Do nádoby nalijte vodu a pod speciální klapku v horní části zařízení vložte kávovou kapsli, zavřete ji a aktivujte tlačítkem. Minuta (nebo méně!) A káva je připravena a použitá kapsle padá do speciální nádoby. Je zajímavé, že takové tobolky mohou mít různou sílu a chuť, např. Mají čokoládovou nebo vanilkovou tónu.

Tlakové kávovary na kapsle pracující na čárovém kódu mají plně automatickou službu. Každý disk má kód specifický pro typ kávy a jsou na něm zapsány všechny parametry pro espresso, cappuccino nebo latte macchiato. Stačí vložit kapsli a disk, pak stiskněte tlačítko a integrovaná čtečka čárových kódů dešifruje informace a stroj automaticky vybere množství vody, teplotu a dobu vaření, takže káva bude mít vždy stejné proporce.

Kávové tobolky nejsou vystaveny povětrnostním vlivům, protože jsou hermeticky uzavřené. Nejkonkrétnější společnosti vyrábějící takové kávovary však spolupracují s konkrétními výrobci kávy, takže se spoléháme na stejný typ kávy. Použité kapsle zlikvidujte pravidelně a nádoby umývejte.

Automatický tlakový kávovar

Automatické tlakové kávovary jsou již nejvyšší expresní policí, protože pro nás dělá vše - od mletí kávy (až do 13 úrovní), výběrem množství, množství vody, volbou teploty, přidáním nebo napěněním mléka (každý model má pěnu). Jediné, co musíte udělat, je vybrat (z panelu) nebo dokonce naprogramovat možnost, která vás zajímá, pokud jde o chuť, množství a čas zapnutí stroje, a poté stačí stisknout tlačítko nebo se dotknout konkrétního místa na ovládacím panelu (protože i přes automatické programy můžete zadat své vlastní preference a pro každého) domácnost).

Tlakové stroje na espreso se také mohou čistit. Máme také plnou svobodu v druhu kávy - již mleté, mleté mlýnkem na kávu nebo tobolkou. A asi po 20-40 sekundách máme připravený nápoj.

Stupeň automatizace tlakových kávovarů se samozřejmě liší v závislosti na ceně modelu. Většina strojů na přípravu espressa má také vestavěný odvápňovací systém a pokud ne, informuje vás o tom, že musí být proveden. Je to důležité, protože tato zařízení, neustále pracující s vodou, jsou vystavena depozici tzv kámen i přes filtr. Podcenění tohoto problému může poškodit stroj espresso.

Nakupujeme tlakový kávovar: je dobré vědět

Tlakové espresso stroje jsou také v prodeji, tj. V jednom přepadovém pouzdře s často vysokotlakými nádobami. Mají dvě vodní nádrže (pro každý typ) a jednu pro kávu. Přetoková část má také varnou desku. V těchto zařízeních najdeme také dva typy filtrů (jeden pro přepadovou část, druhý pro tlakovou část) a tzv. adaptér umožňující použití kávy v sáčcích. Tyto typy kávovarů jsou vybaveny pěnou na mléko.

Samostatnou skupinu tvoří vestavěné automatické kávovary, které mohou mít odnímatelnou nádobu na vodu nebo mohou být připojeny přímo k jejímu přívodu. Netřeba dodávat, že se jedná o vysokotlaká zařízení (až 19 barů) plně mechanizovaná, která samozřejmě pěnou mléko a čistí se.

Tlakový kávovar: cena

Ceny kávovarů espresso jsou obvykle, v závislosti na vybavení a funkci, stejně jako na výrobci, v následujících rozsazích:

  • tlakové kávovary od přibližně 100 do 700 PLN;
  • kavárny od 120 do 450 PLN;
  • tlak v kapsli vyjadřuje 200-700 PLN;
  • automatické tlakové stroje od přibližně 1 000 PLN do téměř 26 000 zł; v průměru 2-3 tis zł;
  • vestavěné lisy od cca 1200 do 7000 PLN a více.

Dobré tipy: Před spuštěním tlakového espresa si přečtěte jeho návod k použití. Je důležité si ji pečlivě prostudovat, zejména včetně informací o čištění a pravidelném odvápňování stroje. Většina společností dává konkrétní časové intervaly a doporučuje své vlastní produkty pro odstraňování vodního kamene. A stojí za to postupovat, pokud nechcete zařízení zničit a ještě více riskujete ztrátu práva na záruční opravu kávovaru.

Vybavení kuchyně: nábytek, doplňky, doplňky [FOTOGALERIE]

Současné kuchyně jsou skutečnými laboratořemi vaření. Ale bez ohledu na vybraný styl kuchyně je důležitá její funkčnost spojená s příjemným vzhledem. Jak toho dosáhnout Máme pro vás připravené tipy ve fotogaleriích.

Koutek se snídaní v kuchyni - 9 inspirací

Nástěnné dekorace v kuchyni a jídelně: obrazy, grafika, fotografie

Barevný kuchyňský nábytek - 10 módních návrhů

Kuchyňské zábradlí užitečné kuchyňské vybavení

Dobře vybavená kuchyň - 10 nápadů

Kategorie: