Zapuštěné žaluzie jsou téměř nepostřehnutelné. Jejich atraktivita je založena na skutečnosti, že celá krabička je skryta v překladu pod omítkou.

Existuje mnoho důvodů, proč bychom mohli chtít rozhodnout o instalaci vnějších žaluzií. Patří k nim tepelná a akustická pohoda a také zvýšená bezpečnost proti vandalismu a vloupání. Nedělejte si starosti s vnějším vzhledem domu - moderní řešení Anwis lze instalovat esteticky i na hotovou fasádu.

Venkovní žaluzie - typy

Pokud plánujeme nainstalovat vnější roletu do stávající budovy, sáhneme po fasádních roletách. Tyto typy krytů montujeme na fasádu, do výklenku okna nebo dveří. V jejich případě je krabička viditelným prvkem, a proto se výrobce staral o své bohaté barvy, které jsou přizpůsobeny trendům truhlářství. Krabice může mít navíc různé tvary: oválné nebo řezané pod úhlem 45 stupňů.

Pokud plánujete instalaci rolety společně s výměnou okenního nebo dveřního truhláře, použijte okenní rolety. Potom je rámeček rolety nainstalován v rámu okna před jeho vložením do vybrání.

Na druhé straně jsou žaluzie pod omítku namontovány nejlépe během stavebního procesu. To však neznamená, že jejich instalace v dokončených budovách je nemožná - vyžaduje to jen trochu více rušení. V tomto případě je roletová skříň zcela neviditelná. Ale to není všechno.

Skrytá roleta. Jaké jsou jeho výhody?

Především je roletová skříň Anwis Solido zabudována do překladu a skrytá pod omítkou. Taková instalace může být často spojena s oslabením izolace budovy v místě instalace krabice. Díky roletě Solido díky speciální rohoži Aluthermo Quattro nehrozí žádné takové riziko. Tato dodatečná izolace zabrání tepelným mostům, tj. Místům, kde uniká teplo (vnější nebo vnitřní).

Instalace žaluzie navíc nevyžaduje žádné úpravy v oblasti okenního a dveřního truhlářství.

Vnější žaluzie. Další zabezpečení domácnosti

Externí roletový systém může být vybaven řadou ochranných opatření: extrudovaný profil, zesílené vedení a zarážka spodní lamely. Určují třídu odolnosti proti vloupání.

Vnější rolety, které nemají zvláštní schválení, nemohou být považovány za anti-vloupací kryty. Můžeme však z nich učinit obtížnou překážku, kterou mají překročit. V tomto případě existuje alespoň několik možností. Mezi základní patří: ruční šroub, automatický šroub nebo zablokování zámku. Pokročilejší jsou: závěs Lock to Play, který tlačí a blokuje zavřenou roletu shora, nebo blokovací úhel, tj. Patentovaný systém ANWIS zabraňující zvedání rolety z vnějšku.

Kromě standardních mechanismů mohou být žaluzie vybaveny integrovaným výstražným systémem, který jistě odradí potenciální zloděje. Stejně efektivní při použití elektrického pohonu je možnost simulace přítomnosti. Díky této funkci se nedotknutelný divák nedotkne delšího pobytu mimo domov, protože naprogramované žaluzie se v nastavených časech zvednou a sníží.

Bez ohledu na zvolená řešení musíme mít na paměti, že vnější žaluzie bez příslušných certifikátů jsou hlavně ochranou proti měnícím se povětrnostním podmínkám, hluku a slunci. Díky použití speciálních technologických řešení však mohou zloděje účinně odradit od pokusu o vstup do našeho domu.

Vnější žaluzie. Vlastnosti a jejich konstrukce

Vnější žaluzie poskytují dodatečnou izolaci domu. Hliníkové profily, které tvoří pancéřování rolety, jsou vyplněny polyuretanovou pěnou - což poskytuje tepelnou a zvukovou izolaci. Uzavřené rolety vytvářejí vzduchový polštář mezi povrchem brnění a čelním sklem. Vrstva klidného vzduchu je dokonalým tepelným izolátorem.

Výhody dodatečné izolace nekončí tepelným komfortem. Venkovní žaluzie nám umožní snížit náklady na topení v zimě a chlazení v létě. Navíc perforace v brnění umožňují přístup vzduchu, když jsou rolety dole.

Údržba a výměna skrytých žaluzií

Údržba a opravy žaluzií Solido je velmi snadné. Práce lze provádět pohodlně a bez narušení klidu v domácnosti, protože kontrolní klapka je umístěna mimo budovu.

Pokud chceme vyměnit zbroj, její výměna nebude vyžadovat demontáž rolety. Je to díky použití kluzných prvků připevněných na šrouby k bočnímu krytu.

Výše uvedené typy rolet se díky široké škále barev dokonale hodí k architektuře klasických a moderních budov.

Každý kryt lze ovládat ručně nebo elektricky pomocí nástěnných ovladačů nebo dálkového ovládání. Venkovní žaluzie lze také připojit k externím senzorům počasí, které měří vnitřní teplotu a sílu větru. Vybaveny časovačem, budou stoupat a klesat, brát v úvahu přítomnost nebo nepřítomnost vlastníků.

Umožňují také jejich připojení k inteligentnímu systému správy domácnosti. To vám umožní naprogramovat jednotlivé scénáře, podle kterých můžete například současně ovládat kryty a osvětlení.

Kategorie: