Doporučujeme vám, jak jednoduchým způsobem zrekonstruovat koupelnu, aby ji opět potěšila. Nejčastěji jsou staré dlaždice již z módy a nemůžeme se na ně dívat. Abyste je nezavázali, můžete použít např. Samolepky na dlaždice. Podívejte se na praktické rady architekta o tom, jak renovovat koupelnu pomocí moderních nálepek na dlaždice.

A co staré dlaždice v koupelně: to je běžná otázka ve vašich dopisech. Jak renovovat koupelnu bez odstranění dlaždic. Nejprve ze všeho odstraňte z koupelny všechny pohyblivé prvky a podívejme se na nové oko, což nám opravdu vadí: ať už by mohla být barva dlaždic nebo samotných dlaždic, ale jsme podrážděni ošklivými nemoderními dekory. Nebo je v koupelně příliš mnoho dlaždic a cítíme se „obkládačkami“? Podívejme se na podlahu - je nepravděpodobné, že se změní, protože je lepší mít na podlaze dlaždice než položit koberec - a co jí vyhovuje.

Když víme, co by situaci zlepšilo, seznamte se s možnostmi, jak renovovat koupelnu, aniž byste museli obměňovat dlaždice.

Co ještě si pamatujete během renovace? >>

Kontakty, vypínače a zásuvky jako praktické dekorace: přemýšlejte o tom před renovací! >>

Podívejte se, jaké dlaždice doporučujeme:

Jak renovovat koupelnu: malování dlaždic

Pokud chcete jasně změnit barvu všech nebo části starých dlaždic, aniž byste investovali velké částky, nejsnadnějším způsobem je překreslit je. Koupelnu jsme schopni sami renovovat, aby nedošlo ke změně obkladů. Na trhu je k dispozici mnoho různých barev, ale musíme si uvědomit, že zatímco pro glazované dlaždice stačí pouze hrubá barva, pro glazované dlaždice je nutný základní nátěr glazury a že, jako vždy před lakováním, povrch důkladně očistěte a odmastěte. Obnovení původního vzhledu dlaždic s touto možností je v praxi obtížné a nerentabilní. Na takové dlaždice samozřejmě můžeme také malovat některé vzory, ale velké jednotné povrchy vypadají nejlépe. Účinek bude záviset na usilovnosti výkonu.

Než začnete miniremont v koupelně, zkontrolujte, zda je podklad suchý. Navíc, pro zvýšení odolnosti stěn koupelny, můžete před lakováním aplikovat základní nátěr izolující vlhkost. Když zaschne, naneste barvu štětcem nebo válečkem. Pokud je koupelna malá, namalujeme ji světlou barvou. Tmavý způsobí, že místnost bude vypadat menší. Pokud barva doplňuje dlaždice, zakryjte keramické povrchy malířskou páskou.

Jak renovovat koupelnu: nálepky na dlaždice vyrobené ze samolepicí fólie

Pokud přemýšlíte, jak renovovat koupelnu rychle a reverzibilně, přemýšlejte o nálepkách na samolepící fólii. Můžeme to také zkusit udělat sami. Je snazší nalepit zeď z velkých dlaždic než z malých. V případě chyby lepení můžeme film zničit, ale je to relativně levné. Nepoužívejte barevné matné fólie k přilepení na staré dlaždice v koupelně - snadno se poškrábají a otírají, fungují lépe leskle. Nejlepší je chránit každou fólii dalším laminátem, je mnohem snazší přilepení a je odolnější. Můžete si objednat libovolnou grafiku podle našeho designu, např. Fotografii, ale nutně s ochranným laminátem chránícím tisk. Na fólii bude vytištěno méně vzorů než na hladkých rovnoměrných skvrnách. Na staré dlaždice v koupelně můžeme také použít hotové dlaždice se speciálními efekty, kovové atd.

Jak renovovat koupelnu: pokrývající dlaždice

A co staré dlaždice? Kachlová stěna nebo její část může být pokryta jakoukoli nepromokavou deskou, která není v rozporu s pevným zařízením (namontujeme ji na vhodná lepidla nebo silikony). Může to být přírodní nebo syntetické zrcadlo, matné, barevné nebo malované sklo, plastové panely s různými povrchy (např. Hliník), PVC panely s velkoformátovou grafikou (je snazší je namontovat než přilepit na dlaždice), korek atd. Dobrý vizuální efekt je silně ovlivněn přesností montáže panelů, je nutné dobře kontrolovat rozdělení a kompenzovat často se vyskytující zakřivení stěn.

Jak renovovat koupelnu: nové dlaždice pro staré

Zatímco oprava starých dlaždic je bezchybná, můžete na ně dát nové. Je však známo, že jejich životnost bude mnohem kratší, než je obvykle stanoveno, takže by toto řešení mělo být možné použít pouze místně jako doplněk k některému z výše uvedených.

Při renovaci koupelny pokládáme dlaždice vždy od spodní části stěny nahoru. Perfektní vodorovnou linii určujeme pomocí zdiva a vodováhy. Řádek dlaždic uspořádejte proti zdi mezerami mezi nimi. Pokud není možné vyplnit povrch celou dlaždicí, měl by být extrakt oříznut na stejnou šířku. Naneste lepidlo na dlaždice pomocí zubové stěrky - díky drážkám bude dlaždice nasávána na stěnu. Začněte lepit od celých prvků, řezané se vloží na konci. Pro udržení stejných mezer použijte plastové distanční podložky.

Jak renovovat koupelnu: zakrytí dlaždic tapetou

Základní osvěžení koupelny je především o péči o stěny. Můžeme malovat zeď speciálními produkty, barvami, které chrání před vlhkostí, lepkavým vzorem nebo světlou tapetou. Vzorované stěny v koupelně okamžitě přinesou svěžest a my se obejdeme bez velké obnovy koupelny.

Ve velkých koupelnách, na místech, kde není přímý kontakt s vodou, můžete nalepit tapetu vhodnou pro vlhké místnosti na staré dlaždice, dodá místnosti trochu pokojného charakteru. Taková koupelna bude mít opravdu zajímavý dekor.

K lepení tapet v koupelně používáme pouze speciální lepidla, která obsahují antimykotika. Nejprve důkladně připravte zeď a nechte ji zaschnout. Ořízli jsme tapetu tak, aby se vzory na každém proužku spojily. Je nutné vzít v úvahu výšku opakujícího se prvku vzoru a přidat několik centimetrů pro řezání. Potom lepidlo na spodní stranu tapety lepidlem a složit ji pomocí "mokré do mokré" metody. Panely ponecháme potažené lepidlem po dobu 10 minut. Po uplynutí této doby jsme panel vyvinuli a položili na zeď. Tapetu vyhlazujeme válečkem na tapety. Odřízněte přebytek ostrým nožem. Při tapetování vypněte topení v koupelně, aby tapety nevyschly příliš rychle.

Jak renovovat koupelnu: maskovací dekory

I když se nám líbí obklady v koupelně a pouze dekory dráždí, můžete se pokusit maskovat je pečlivě ořezané na míru pomocí zaměnitelných prvků, které odpovídají charakteru interiéru - další, tentokrát dekor, který přitahuje, utlumené nebo kontrastní dlaždice, texturované dlaždice ve stejné barvě jako celek, hladká tenká hliníková deska, potištěná podle našeho návrhu nálepkou atd.
Pokud stávající dlaždice na podlaze koupelny naprosto neodpovídají změněným obkladům, pak stojí za to položit na podlahu správně vybraný koberec a vytvořit tak harmonický celek. Všechny výše uvedené metody lze samozřejmě použít nejen v koupelně - dobře fungují například i na starých dlaždicích v kuchyni.

Výše uvedená řešení rozhodně nenahradí důkladnou renovaci koupelny, ale určitě jsou schopna odložit a umožnit nám pohodlně se starou novou koupelnou.

Nápady do koupelny - FOTOGALERIE

Zajímá vás, jak zajímavě uspořádat koupelnu? Podívejte se na naše fotogalerie, kde na vás čeká síla inspirace!

Design malé koupelny: interiér se žlutým přízvukem

Design koupelny v pastelových barvách: interiér v ženském stylu

Vintage koupelna: keramika, faucety, barvy

Kategorie: