Klimatizace umístěná pod stropem v ložnici.

Otázka: Kam umístit klimatizaci do místnosti, platí především pro vnitřní jednotky trvale namontované. Přenosný, jednodílný, lze libovolně nastavit - podle vašich potřeb. Nejen naše pohodlí, ale také kvalita a účinnost zařízení bude záviset na správném umístění stacionární klimatizace. Pravidla pro instalaci klimatizace jsou naštěstí jednoduchá, takže byste je měli znát.

Kam instalovat klimatizaci? Základní pravidla

Kde je nejlepší místo pro umístění klimatizace do místnosti? Závisí to pouze na designu interiéru nebo existují specifické technické požadavky na jednotlivá zařízení? Ukazuje se, že místo klimatizace v interiéru nemůže být náhodné. Účinnost zařízení a naše zdraví bude záviset na něm. Proto se vyplatí naučit se základní pravidla, která vám řeknou, kam umístit vnitřní jednotku v závislosti na typu místnosti a typu zařízení.

Stejná pravidla platí pro rozdělená zařízení (dvě jednotky - výparník - vnitřní jednotka a kondenzátor - vnější část - mají samostatné kryty) a vícesloupcová zařízení (venkovní jednotka podporuje několik vnitřních jednotek). Umístění venkovní jednotky se řídí zvláštními pravidly. Nejlepší je rozhodnout o instalaci klimatizace během dokončovacích prací nebo renovace - nejjednodušším způsobem, jak se schovat ve stěnách nebo v sádrokartonových trubkách, jsou trubky dodávající chlazený vzduch do interiéru.

Kam umístit klimatizaci doma? V obývacím pokoji nebo ložnici?

Je ideální, když je možné v celém domě rozmístit klimatizaci. Často však musíme vybrat pouze jednu místnost, ve které bude klimatizace instalována. Nejrozumnějším řešením bude umístění do interiéru, kde trávíme nejvíce času.

První věc, která přijde na mysl, je obývací pokoj, ale trávíme více hodin v ložnici. Kromě toho teplo v noci naruší a nejvíce unavuje, nedovolí vám spát. Vytápěná místnost je nepohodlná a neposkytuje nám správné podmínky k odpočinku.

Umístění pokojů vzhledem k světu je dalším důležitým kritériem. Jižní a západní strana budovy vyžaduje nejvíce chlazení.

Klimatizace - typy vnitřních jednotek

Nástěnná - namontovaná na zeď kousek od stropu, nejčastěji vybrána pro soukromé byty.

Coffered - namontováno v zavěšeném stropu. Nejlepší jsou čtyřcestný vzduch rovnoměrně distribuovaný po celé místnosti. Nejčastěji vybrané pro kanceláře.

Potrubí - vnitřní jednotka může být umístěna v jiné než chlazené místnosti a vzduch je přiváděn kanály umístěnými mezi stropem a sádrokartonovým stropem. Jsou nejtišší, často volené pro domácnosti.

Strop - lze namontovat pod strop, do okenních výklenků nebo do podkroví.

Kam umístit vnitřní jednotku v místnosti?

Místo, kam umístíme vnitřní jednotku, ovlivní účinnost zařízení, hladinu hluku, někdy i dálkově ovládaná elektronická zařízení. Vnitřní jednotky, trvale namontované, lze umístit na zeď, pod okenní parapet (kde je obvykle radiátor), pod strop a kazetovou nebo potrubní klimatizační jednotku lze umístit mimo klimatizovanou místnost a spojit ji s vybraným prostorem pomocí trubek umístěných v zavěšeném stropu. Poslední řešení eliminuje vnitřní jednotku z místnosti a hluk způsobený klimatizací.

Nejlepší místo pro vnitřní jednotku

Vnitřní jednotka musí být umístěna tak, aby cirkulace vzduchu v místnosti byla volná. Nezakrývejte klimatizaci záclonami, závěsy nebo nábytkem. Při výběru místa pro klimatizaci je třeba vzít v úvahu i uspořádání nábytku - je důležité, aby proud studeného vzduchu nebyl nasměrován přímo na osoby v okolí, tj. Na postel, křeslo nebo pohovku. Způsobuje pocit chladu a v důsledku toho i nemoc. Je nejbezpečnější umístit klimatizaci pod strop - pak se proud studeného vzduchu mísí s teplým vzduchem, který se hromadí pod stropem a dosahuje na dno. Nejlepší je umístit klimatizaci nad dveře místnosti. Potom bude foukaný vzduch pracovat nejúčinněji.

Klimatizace v ložnici. Kam umístit klimatizaci?

Nejvíce tepla vstupuje oknem, takže klimatizace může být umístěna jako radiátor, tj. Pod parapet. Je dobré, pokud se teplý vzduch mísí s chladným vzduchem pod stropem a klesne pod něj. Neumisťujte klimatizační jednotku tak, aby studený vzduch přímo foukal na postel! Tímto způsobem nebezpečně zchladneme. Je to spíše o příjemném chladu, které rovnoměrně udržuje teplotu v celé ložnici.

Klimatizace v obývacím pokoji. Kam instalovat klimatizaci?

Jak bylo uvedeno výše, dobrá místa jsou prostor pod parapetem nebo těsně pod stropem - a tak, aby klimatizace nefukovala přímo na nás, tj. Na pohovku, křeslo nebo jiné místo, kde sedíme v obývacím pokoji. Lze klimatizaci namontovat nad televizor? Nejsou zde žádné kontraindikace, i když stojí za zvážení, zda chceme po celou dobu sledovat televizi chladicí zařízení.

Přečtěte si také: Klimatizace v bytě. Čištění klimatizace >>>

Podívejte se, jaké produkty doporučujeme:

Jak minimalizovat hluk vydávaný klimatizací?

Vnitřní jednotky mohou vydávat hluk. Proto by neměly být umístěny v blízkosti postele nebo v rohu - výsledný hluk se nešíří volně po místnosti, odrazí se pouze od tří tvrdých povrchů - dvou stěn a stropu, což je silnější. Výhodně je jednotka 20 cm od stropu a asi 30 cm od překážek ze strany.

Přípustná hladina zvuku vyzařovaná klimatizačním zařízením

Při výběru klimatizace zkontrolujeme úroveň vyzařovaného hluku, zejména pokud bude vnitřní jednotka umístěna v ložnici. Pojďme si přečíst technické specifikace zařízení a promluvte si s odborníkem v obchodě. Hodnota emitovaného hluku by neměla přesáhnout 40 dB během dne a 30 dB v noci. Rovněž je nutné klimatizační zařízení pravidelně opravovat - jedna uvolněná část může být zdrojem dalšího zbytečného hluku.

Místo klimatizace a teplotního čidla

Umístění klimatizace také ovlivňuje účinnost teplotního senzoru - nemělo by být umístěno tam, kde svítí slunce, nad chladničkou a na místech, kde se může teplota lišit od teploty ve zbytku místnosti.

Kam umístit dálkově ovládanou klimatizaci?

Klimatizace ovládaná pomocí dálkového ovladače by měla být umístěna ne dále než 1 m od rádia, televize nebo jiného elektronického zařízení.

Jak se chránit před smogem doma?

Perfektní ložnice - jak ji vyzdobit?

Který čistič vzduchu byste si měli vybrat?

Kategorie: