Kokosový olej je produkt, který v posledních letech překonává rekord popularity. Jakmile bude k dispozici pouze v internetových obchodech, dnes jej můžeme snadno koupit v obchodech s potravinami a v lékárnách. A to vše díky svým jedinečným vlastnostem, které se používají nejen v péči o tělo, ale také při řízení domu. Zajímá vás, jak můžete použít kokosový olej? Připravili jsme pro vás nejpraktičtější nápady.

Kokosový olej: vlastnosti

Kokosový olej je řada cenných vlastností. Při pokojové teplotě udržuje pevnou formu (ztuhne v lednici) a nad 25 stupňů se změní na průhlednou, mírně nažloutlou tekutinu. 94% tvoří nasycené mastné kyseliny. Je zdrojem vitamínů B, C a E a minerálů. Pokud jde o péči o krásu, má mnoho využití - vyhlazuje vrásky, lze použít jako balzám na tělo, dezinfikuje, bělí zuby. Nezapomeňte však, že nejzdravější je jeho nerefinovaná verze, kterou lze snadno poznat díky její krásné vůni kokosu.

Kokosový olej: používejte doma

Kokosový olej - k čemu lze použít? Zde jsou naše návrhy, které vám umožní starat se o domov a zdraví blízkých.

1. Odstraňte žvýkačku

Opatrně odstraňte sušenou žvýkačku s kokosovým olejem. Jedná se o efektivní řešení zejména pro koberce s dlouhým vlasem. Jediné, co musíte udělat, je promazat gumu olejem, dokud nezačne změkčit, což usnadňuje sestup.

2. Odstraňte skvrnu od rzi - kokosový olej a sodu jako bělidlo

U jemných tkanin nebudou bělicí vlastnosti kokosového oleje nadhodnoceny. Kokosový olej nanášejte pouze na skvrnu pomocí špunty do uší. Poté odstraňte skvrny a umyjte je v pračce. Co když to nestačí? Existuje jedna odpověď: kokosový olej a soda. Tato kombinace je opravdu efektivní bělidlo!

3. Kokosový olej pro impregnaci

Kokosový olej je skvělý pro péči o desky, krájecí desky a dřevěné lžíce. Takové mazání provádějte pravidelně jednou za měsíc a vše chráňte před vodou.

4. Umyjte vanu nebo sprchu

Kosmetické usazeniny je opravdu obtížné odstranit. Kokosový olej je však velkým rozpouštědlem pro nečistoty. Prostě to namočte hadříkem a důkladně vydrhněte koupel - účinky budou překvapivé!

5. Opravte pískací dveře

Kokosový olej dokonale neutralizuje vrzání závěsů. Stačí jen malé množství, abyste se zbavili nepříjemného zvuku.

6. Vstupte aromaterapii doma

Nerafinovaný kokosový olej po zahřátí vydá nádhernou, relaxační vůni kokosu. Můžete nahradit své oblíbené éterické oleje.

7. Připravte sklenice na konzervy

Odstranění štítků ze sklenic a vrstev lepidla je skutečnou fuškou. Vše, co musíte udělat, je otřít je kokosovým olejem a po hodině je jemně otřít - štítky budou mnohem jednodušší.

8. Třete ekologickou pokožku a obnovte její původní záři

Je to dobrá metoda, ale pozor: nejprve zkontrolujte, jak organická kůže reaguje (vyberte místo, které není vidět, a otřete je trochou oleje). Pokud je vše pod kontrolou, vtřete malé množství tuku velmi rovnoměrně do celého povrchu. K životu můžete přinést boty, kabelku a pohovku.

9. Připravte si domácí koupelový olej

Do vany přidejte trochu kokosového oleje a několik kapek oleje (např. Růžový olej). Krásná aroma a hydratace pokožky zaručena. Kromě toho nezanechává ve vaně žádné zbytky.

10. Chraňte litinu před rzí

Litinové pánve a hrnce se rádi zakryjí rzí, ale lze se jim vyhnout kokosovým olejem. To je důležité, protože rez, jakmile se vytvoří, je obtížné odstranit.

11. Vyčistěte štětce na líčení

Jen si vlasy otřete olejem a pak je umyjte jemným čisticím prostředkem. Kartáče budou dokonale čisté, beze stínu, prachu nebo oční linky.

12. Vytvořte prací tekutinu pro domácnost

Kokosový olej v kombinaci s vodou, louhem (hydroxid sodný) a vonným olejem se stane skvělou ekologickou prací kapalinou.

13. Čisté pokojové rostliny

K odstranění nečistot a prachu z listů použijte nerafinovaný kokosový olej. Nejen, že se zbavíte nečistot, ale krásně budete zářit.

Kokosový olej - jak používat?

Ve většině případů je nejlepší použít tekutý kokosový olej. Pro opravy, čištění a údržbu je nejlepší zvolit rafinovaný olej. Pro péči, kosmetiku a dokonce i jídlo bude nejlepší volbou nerafinovaná verze - mnohem zdravější a především s jedinečnou vůní.

Na co je kokosový olej? Domácí způsoby krásy

S kokosovým olejem můžete snadno omýt vodotěsný make-up. Nezapomeňte, že kokosový olej a jedlá soda jsou tou nejlepší kombinací - vytvoříte například obličejovou masku, zubní pastu nebo antiperspirant. Jak vidíte, použití kokosového oleje je velmi univerzální. Proto stojí za to mít to po ruce a užívat si výhod přírody.

5 způsobů, jak lépe spát: éterické oleje

Jak se starat o dřevěný zahradní nábytek?

Kategorie: