Pojištění nás chrání před ztrátou majetku v případě nepředvídaných událostí

Co je důležité při pojištění vašeho domu? Určitě to stojí za to mít - nákup politiky nestojí moc a výhody plynoucí z toho, že je to opravdu mnoho. Přečtěte si našeho průvodce, jak pojistit byt.

Vlámání, oheň, vichřice, záplavy - lidem dochází k nehodám a seznam nešťastných událostí je opravdu dlouhý. Nemusí se nutně vztahovat na nejdramatičtější možnosti, jako jsou škody způsobené členy domácnosti nebo domácími zvířaty. Na základě této zásady dostaneme náhradu, která pokryje náklady spojené s opravou škody.

Pojištění bytu - je povinné?

Na rozdíl od pojištění vozidla je pojištění bytu dobrovolné. Pouze při zapůjčení bytu je povinné. Při podpisu smlouvy o půjčce se musíte připravit na přiřazení pojistky k bance. V případě nehody obdrží banka část nebo celou částku placenou pojišťovnou. Pokud je dům zcela zničen, peníze na pojištění vyplatí zůstatek půjčky. Jedná se o druh ochrany, protože díky tomu nezůstaneme bez bytu a zároveň s kreditem na našich hlavách. Toto pojištění se však vztahuje pouze na stěny a konstrukční prvky. Pro vybavení bytu je třeba zakoupit další možnosti pojištění.

Je třeba si uvědomit, že můžete také pojistit byty ve výstavbě, např. Proti krádeži vloupáním. Tato možnost je k dispozici, když je váš domov již v uzavřeném stavu, tj. Budou tam okna a vnější dveře se zámkem.

Pojištění domácnosti - rozsah pojištění

O rozsahu pojištění se můžete dozvědět z obecných pojistných podmínek (VOP). Zásady se liší ve výši maximálních částek, které společnost zaplatí v případě poškození. VOP rovněž zahrnují situace, kdy nelze poskytnout náhradu.

Pojištění domácnosti lze omezit pouze na základní ochranu - před účinky požáru, záplav, krádeží. Můžeme se také rozhodnout pro rozšířenou verzi, která může zahrnovat pojištění proti: bleskům, hurikánům, krupobití nebo sesuvům půdy.

Zásady pro dům nebo byt mohou zahrnovat:

Ochrana stěn a pevných prvků - jedná se o nejzákladnější variantu. Zahrnuje stěny, okna, koupelnové doplňky.

Domácí movitý majetek - zahrnuje nábytek a další položky vybavení a předměty patřící jeho obyvatelům.

Volně stojící garáž - pokud není garáž napojena na budovu, budete si muset zakoupit samostatnou politiku.

Přídavná budova, např. Přístřešek nebo přístavba - pokud má majitel na svém pozemku samostatnou budovu, může pro ni také uzavřít politiku.

Oplocení - někteří pojišťovny mají také možnost nákupu oplocení pro váš majetek.

Při rozhodování o pojištění bytu je nejlepší spojit dohromady ty prvky pojištění, které nejvíce potřebujeme, a poskytnout dostatečnou ochranu majetku.

Bílá, dřevo a beton. Útulný byt s průmyslovým zvratem

Klimatizovaný byt s mezipatrem

Byt se silným barevným přízvukem

Kategorie: